Uczniowie szkoły działającej od 20 lat w Domu Katechetycznym przy PNSPJ w Kętach z powodzeniem uczestniczyli w X Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz 23-26 sierpień 2014.
Szkołę reprezentowało 5 uczniów: Kęczanin Dawid zdobył złoty medal w kolarstwie na dystansie 1 km. Pozostali uczniowie startowali w konkurencjach lekkoatletycznych. W skoku w dal i rzucie piłeczką palantową Sławek z Witkowic zdobył złoty i srebrny medal, a Ania wywalczyła 2 srebrne medale. W sztafecie 4x100m srebro zdobył Łukasz, a w rzucie oszczepem brązowy medal zdobył Patryk. Wszyscy zrzeszeni są w klubie Olimpiad Specjalnych „Soła” działającym przy szkole.
Olimpiady Specjalne istnieją w naszej szkole od 1994 roku, a Kęty wielokrotnie były organizatorem zawodów regionalnych dla uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Ostatnie dni przyniosły największy sukces sportowy dla szkoły. Uczeń I klasy gimnazjum Jan P. reprezentował Polskę na Europejskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Antwerpia 9-20 wrzesień 2014. Startował w lekkiej atletyce zdobywając 2 złote i srebrny medal w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz w biegu krótkim.
Szczęście uśmiechnęło się do niego podczas losowania po Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Konin 2012 i został wylosowany spośród złotych medalistów tego mityngu do składu polskiego programu narodowego Olimpiad Specjalnych na igrzyska w Belgii.
Ideą ruchu Olimpiad Specjalnych rozpropagowaną przez Eunice Kennedy Shriver jest wieloetapowy trening sportowy na szczeblu lokalnym, regionalnym, narodowym tak, by każda osoba o szczególnych potrzebach edukacyjnych i społecznych miała dostęp w różnych okresach swojego życia do sukcesu sportowego dostosowanego do jej możliwości i sprawności.
Uczniowie szkoły uprawiają wiele dyscyplin sportowych. Największą popularnością cieszą się: pływanie, kolarstwo, LA, bieg na rakietach śnieżnych. Wyjeżdżają na liczne zawody regionalne i ogólnopolskie.
Przysięga składana przez uczestników każdego szczebla zawodów„Pragnę zwyciężyć lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” jest wyzwaniem, które zawodnikom pozwala podnosić swoje umiejętności i ogólną sprawność, a nauczycielom, opiekunom, trenerom i organizatorom zawodów dostarcza prawdziwej i niezakłamanej radości i jest nagrodą za wieloletni, mozolny wysiłek.