Klub Gazety Polskiej w Kętach oraz Tomasz Bąk i Krzysztof Jan Klęczar – kandydaci na Burmistrza Gminy Kęty zapraszają na debatę publiczną w dniu 7.11.2014 /piątek/ godzina 15.30 w Domu Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury.

Klub Gazety Polskiej w Kętach oraz Tomasz Bąk i Krzysztof Jan Klęczar – kandydaci na Burmistrza Gminy Kęty zapraszają na debatę publiczną w dniu 7.11.2014 /piątek/ godzina 15.30 w Domu Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury.
29 października podpisane zostały umowy do projektu pn. „Wyrównywanie szans mieszkańców Gminy Kęty w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Umowy podpisano na dostawę sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz na świadczenie usług dostępu do Internetu dla uczestników projektu. Zamówienie realizują firmy:
INFOKOMP Andrzej Salamon
ul. Browarna 27/16,
43-300 Bielsko-Biała
oraz
Beskid Media Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 115,
32-650 Kęty
Wczoraj przed południem mieszkańcy Bielan byli świadkami groźnie wyglądającego zdarzenia. Audi, któremu drogę zajechało seicento, z impetem wpadło na pobocze, a następnie do rowu. Pojazd ostatecznie „wylądował” na dachu, a jego kierowca – w szpitalu.
– Jak wstępnie ustalili policjanci, około godziny 11:00 na ul. Oświęcimskiej 31-letnia mieszkanka powiatu bielskiego, kierując samochodem marki Fiat SC, skręcając w lewo, najprawdopodobniej nie zauważyła jadącego z przeciwka samochodu marki Audi – tłumaczy przebieg wypadku rzecznik oświęcimskiej Policji, Małgorzata Jurecka.
36-letni witkowiczanin, który siedział za kierownicą audi, by uniknąć zderzenia, odbił w bok. Auto zjechało do rowu i dachowało. Ponieważ sytuacja wyglądała bardzo poważnie, Pogotowie Ratunkowe przewiozło mężczyznę do szpitala. Na szczęście przeprowadzone badania wykluczyły poważne urazy.
Kobietą, która prowadziła fiata, zajęła się natomiast Policja. Funkcjonariusze zatrzymali 31-latce prawo jazdy ze względu na podejrzenie popełnienia wykroczenia, za które grozi sądowny zakaz prowadzenia pojazdów. Wniosek o ukaranie, materiały sporządzone po zakończeniu policyjnych czynności oraz sama bielszczanka niebawem trafią więc przed oblicze Temidy.
O tym, że po zakończeniu służby policjanci nie odwieszają swojej czujności na haczyk obok munduru i czapki, wiemy nie od dziś, a potwierdzają to dziesiątki sytuacji. Jedna z nich wydarzyła się 30 października w naszym mieście, kiedy to jeden z funkcjonariuszy kęckiego komisariatu przeprowadził pilną interwencję „po godzinach”, eliminując z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę.
– Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór około godziny 19.50, kiedy policjant z Komisariatu Policji w Kętach w czasie wolnym od służby, jadąc swoim samochodem ulicą Kleparz w Kętach, zauważył samochód marki Daewoo, który tuż przed nim z impetem wyjechał z bocznej uliczki, a następnie wpadł na chodnik, którym na szczęście nie szedł żaden pieszy– relacjonuje Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim, dodając: Widząc zdarzenie, policjant natychmiast zatrzymał swój samochód i pospieszył sprawdzić powód takiego zachowania kierowcy i udzielić pomocy. Kiedy jednak podszedł do pojazdu, zauważył, że kierowcą jest pijany, poszukiwany mieszkaniec Kęt. W związku z tym funkcjonariusz dokonał jego zatrzymania, a następnie oddał go w ręce kolegów z komisariatu.
Funkcjonariusze szybko ustalili, że amator promili kolejny już raz jechał na „podwójnym gazie”. Wcześniej, właśnie za tego typu wyskoki, sąd nałożył na niego zakaz kierowania pojazdami.
Kęczanin wkrótce ponownie trafi na salę rozpraw – w czwartek „wydmuchał” 2,47 promila, dlatego wprost z aresztu przewieziony został do zakładu karnego. Co ważne, na niekorzyść mężczyzny świadczyć będą solidne dowody. Funkcjonariusz, który dokonał zatrzymania, w swoim aucie posiadał kamerę, a sprzęt ten szczegółowo zarejestrował całe zajście z recydywistą w roli głównej.
Zapraszamy na recital Anny Żebrowskiej zatytułowany „Tyle słońca...”, w którym zaprezentuje ona największe przeboje Anny Jantar.
Okazją do recitalu, z którym piosenkarka wystąpi 20 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury, będzie Ogólnopolski Dzień Seniora.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w DK.
Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach wstęp wolny.
W poniedziałek 3 listopada w sali kameralnej Domu Kultury w Kętach odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach pierwszej kadencji.
Podczas obrad, które rozpoczęły się o 11:00, nastąpiło przedstawienie radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach i ich ślubowanie. Następnie młodzi samorządowcy wybrali spośród siebie Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach (funkcję tę powierzono Agacie Pukowiec z PZ nr 11 im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach), Wiceprzewodniczących (zostali nimi Michał Dźwigoń z PZS nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, Anna Januszyk z PZ nr 11 im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach i Żaneta Siwiec z PZS nr 9 im. Marii Dąbrowskiej) oraz Sekretarza (godność ta przypadła w udziale studentowi uczelni wyższej Grzegorzowi Niedzieli).
Po omówieniu przez radnych spraw bieżących, Burmistrz Gminy Kęty poinformował Młodzieżową Radę Miejską Kęty o działaniach podejmowanych na rzecz młodzieży przez Gminę Kęty.
Zaaferowani codziennością, skoncentrowani na swoich problemach nie zauważamy innych. Mijamy ich na ulicy, spotykamy w sklepie i na osiedlu. Wspólnie jeździmy autobusem czy tramwajem, ale zwykle słuchawki w uszach z ulubioną muzyką czy zabawa smartfonem, w którym szukamy pozornej rozrywki, skutecznie izolują nas od otaczającej rzeczywiostości. Czasem zarzucimy wzrokiem, odburkniemy „dzień dobry” sąsiadowi z dołu, ale niezbyt wylewnie, bo a nuż będzie chciał opowiedzieć nam o wnuczce, której nie widział od pół roku lub o problemach z jaskrą, a my nie mamy ani minuty wolnego czasu, bo grafik dnia dopracowany jest co do sekundy.
Jednoczą nas czasem wspólne problemy - ktoś napadł staruszkę na osiedlu, jak to się mogło stać? Wszyscy tu mieszkamy i nigdy nic takiego u nas się nie działo. W takich sytuacjach przestajemy się postrzegać jako samotne satelity ale chcemy czuć, że stoją za nami inni i że jesteśmy członkiem większej zbiorowości - np. mieszkańców osiedla. Zróbmy coś razem. Trochę niepewnie reagujemy na te przejawy kolektywizmu, bo to trąci minionym okresem, o którym większość z nas woli raczej zapomnieć. Warto jednak zwrócić uwagę na pozytywy wspólnego działania i zmieniania rzeczywistości wokół siebie. Tej najbliższej... wokół bloku czy na osiedlu.
Ta idea przyświeca inicjatywie Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach w organizacji społeczności lokalnej.
Aranżując działania na rzecz konkretnej grupy osób, rozwijamy jej możliwości i potencjał, odpowiadając jednocześnie na żywotne potrzeby tej społeczności. Należy pamiętać, że społeczności to siła płynąca z relacji międzyludzkich, wzajemnych powiązań i zależności, dlatego też warto budować relacje na poziomie lokalnym, tak, aby ludzie, których mijamy codziennie w osiedlowym sklepie, na klatce schodowej, czy placu zabaw nie stanowili dla nas przypadkowego zbioru anonimowych jednostek ale grupę osób, z którymi się identyfikujemy i z którymi możemy i chcemy współdziałać dla polepszenia naszego życia.
Aby rozwinąć potencjał tkwiący w każdej zbiorowości trzeba czasem pobudzić ją do działania, pokazać korzyści z takiej inicjatywy. Pani Ania łatwiej zaangażuje się w organizację osiedlowej zabawy mikołajkowej dla dzieci wiedząc, że skorzystają na tym również jej pociechy. Pan Janek włączy się w aranżację przydomowego ogródka, bo świeży koperek i inne zioła uświetnią każdą potrawę jego żony a przydomowa rabatka kwiatów ociepli wizerunek wokół bloku, by wszyscy mieszkańcy czuli się lepiej.
Praca metodą organizacji społeczności lokalnej nie jest łatwa ale warto spróbować, bo efekty innych miast zachęcają do działania. Dzielnice, które skazane były na izolacje i wykluczenie społeczne tętnią życiem. Ludzie rozczarowani codziennością widzą tam szansę na poprawę swojej sytuacji i małymi kroczkami zmieniają rzeczywistość wokół siebie. Ośrodek kieruje swoje działania do grup osób, którym najtrudniej znaleźć się we współczesnym świecie- do bezrobotnych, niepełnosprawnych, samotnych matek itp. Przecieramy szlaki ale mamy zapał i zaplecze osób życzliwych, którzy chcą pomagać. Kęcki szlak organizacji społeczności lokalnej przeciera pracownik socjalny z wieloletnim stażem pracy, nietuzinkowymi pomysłami i zaangażowaniem, którymi mógłby obdzielić kilka osób.
Na początek wybór miejsca działania. Potrzeb jest wiele. Dużo bloków i osiedli, gdzie warto mobilizować ludzi do aktywności. Ośrodek wybrał jeden z bloków w Kętach, gdzie mieszają się kultury. Obok siebie żyją rodziny pochodzenia romskiego i te o korzeniach polskich. Mimo różnic kulturowych łączy ich bardzo wiele - wspólne problemy do rozwiązania. Ich zakres udało się zebrać w trakcie rozmów i ankiet przeprowadzonych przez pracownika socjalnego ośrodka. Diagnoza środowiska jest jeszcze niepełna ale już stworzyła obszar do pracy. Plac zabaw dla dzieci, zadaszenie na rowery, ławki przed budynkiem czy ogródek z kwiatami przed blokiem nie wydają się wygórowanymi oczekiwaniami a ulepszą życie mieszkańców. Spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji oraz władz gminy pozwoliły dookreślić priorytety działania. Należy podkreślić, iż mieszkańcy będą uczestniczyć w realizacji działań. Nie dostaną niczego za darmo. Sami deklarują, że włączą się w prace na swoją rzecz. W końcu zaczynają widzieć siebie jako grupę, która może zmienić coś wokół siebie. Pracownik socjalny inspiruje te zmiany, wsłuchując się jednak w głosy mieszkańców.
Planujemy małą niespodziankę mikołajkową dla dzieciaków z bloku, ale póki co o tym sza…
Jeśli jesteś chętny nam pomóc i ofiarować coś dla dzieci (słodycze, książki, zeszyty, zabawki) będzie nam miło. Osobą do kontaktu jest pracownik socjalny GOPS - Marcin Maciejewski (tel. 33 8452870).
c.d.n.
Trwają prace związane z przebudowa ulicy Piastowskiej, ul. Mieszka I oraz ul. Bolesława Chrobrego w Kętach. Powstaje kanalizacja deszczowa, montowane jest oświetlenie, wykonywane są drogi i zjazdy prowadzące do posesji. Prace obejmują również przebudowę sieci istniejącego uzbrojenia terenu jeśli koliduje z wykonywaną inwestycją. Całości dopełnia przebudowa włączeń do ul. Wiśniowej i ul. Jagielońskiej. Wykonawcą robót jest firma ARTE-BRUK z Kęt.
Koszt inwestycji to 1 mln 756 tys. zł i obejmuje roboty budowlane, nadzór inwestorski oraz archeologiczny.
Pierwsze wtorki miesiąca to w Witkowicach czas zarezerwowany dla Seniorów. Właśnie wtedy odbywają się spotkania członków Klubu Seniora „Pod Złotym Dębem” działającego w sołectwie. Nie inaczej było i wczoraj, choć okazja do wspólnej biesiady była znacznie większa i bardziej uroczysta niż zazwyczaj.
Listopadowe spotkanie to pierwsze tego typu wydarzenie, które odbyło się w nowo wyremontowanej siedzibie klubowiczów. Klub Seniora „Pod Złotym Dębem” został bowiem w ostatnim czasie przeniesiony do witkowickiego Dworku.
Zanim jednak doszło do oficjalnego otwarcia nowego lokum (wydarzenie to odbyło się 25 października podczas IV Gminnych Obchodów Światowego Dnia Seniora), miejsce musiało przejść gruntowny remont. Wnętrza i instalacje znajdowały się w opłakanym stanie i wymagały mnóstwa prac. Ponieważ jednak dla chcącego nic trudnego, Seniorzy z wielkim zapałem podjęli się tego ambitnego zadania i perfekcyjnie sami je wykonali. Roboty budowlane, wykończeniowe i adaptacyjne trwały dwa miesiące, a Gmina Kęty udzieliła Klubowi finansowego wsparcia.
Gratulacji oraz wyrazów podziwu za ogrom włożonej pracy i poświęcony czas nie szczędzili podczas pierwszego spotkania Seniorów w nowej siedzibie zaproszeni goście – Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witkowicach Bożena Kubisiak, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Jarosław Jurzak i Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy Kęty Urszula Baczyńska-Śleziak. Nie zabrakło również upominków, które wraz z życzeniami trafiły na ręce Przewodniczącej Klubu Seniora „Pod Złotym Dębem” Krystyny Niedzieli.
W dniu Święta Zmarłych już po raz siedemnasty Towarzystwo Miłośników Kęt zorganizowało kwestę cmentarną na rzecz renowacji i konserwacji zabytkowych obiektów, znajdujących się na kęckim cmentarzu komunalnym. Kwesta rozpoczęła się o godz. 8 rano przy czterech bramach cmentarza i trwała do godz. 16. Przy czterech bramach kęckiego cmentarza kwestowali samorządowcy, nauczyciele z uczniami oraz członkowie i liczni sympatycy Towarzystwa. W puszkach oprócz złotówek znalazło się 6,5 euro i 20 koron norweskich. Dzięki wielkiej ofiarności odwiedzających cmentarz w dniu 1 listopada zebraliśmy kwotę 11 760,67 zł.
Zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na renowację kolejnego zabytku naszego cmentarza, który zostanie wytypowany przez zarząd Towarzystwa Miłośników Kęt.
Wszystkim kwestującym bardzo dziękujemy za udział w kweście. Szczególne podziękowania kierujemy do ofiarodawców za wyjątkową hojność, dzięki której mogą być kontynuowane dalsze prace renowacyjne na naszym cmentarzu.
W dniu 1 listopada kwestowali:
Adamus Barbara, Bakalarski Jacek, Bakalarska Maria, Banaś Błażej, Bąk Tomasz, Bryzek Andrzej, Brzuska Kazimierz, Chowaniak Anna, Cwynar Jerzy, Czarnik Sylwia, Droździk Irena, Dryja Grażyna, Dryja Tadeusz, Ficoń Rafał, Flasz Grażyna, Front Natalia, Front Wacław, Giżycki Jerzy, Gugulski Jarosław, Gunia Żaneta, Jachnicka Zofia, Jarosz Zbigniew, Jasek Wanda, Jeremi-Dźwigoń Magdalena, Kadłubicka Mirosława, Karaim Maria, Kasolik-Piecha Małgorzata, Klęczar Krzysztof, Koperska Maria, Korczyk Janina, Kowalska Grażyna, Królicka Zofia, Króliczek Ewa, Kruczalak Adam, Kubajak Marian, Kurec Henryk, Laszczak Dariusz, Lewandowska Barbara, Łuniewska Iwona, Majkucińska Krystyna, Matejko Maria, Matejko Zbigniew, Matusiak Wanda, Matyszkowicz Anna, Mojżesz-Wlazły Grażyna, Nowak Alina, Nycz Marek, Sokół Stanisław, Suknarowska Ewa, Szłapa Kazimiera, Witkowski Stanisław, Wróbel Wojciech, Zawadzki Eugeniusz oraz uczniowie:
Przewodniczący Towarzystwa Miłośników Kęt
Kazimierz Brzuska
Uczniowie klasy III H Technikum Powiatowego Zespołu nr 10 SME im. M. Kopernika w Kętach mieli okazję zwiedzić we wtorek 4 listopada 2014 r. Sanatorium „Równica” w Ustroniu oraz Hotel Gołębiewski w Wiśle. Wizyta miała na celu poznanie zasad funkcjonowania instytucji branży hotelarskiej.
Dwie przemiłe panie, które były naszymi przewodniczkami w Sanatorium „Równica”, odsłaniały przed przyszłymi hotelarzami tajniki hydroterapii, fizykoterapii oraz balneoterapii. Robiły to bardzo profesjonalnie i przekonująco – uczniowie chcieli jak kuracjusze – popływać w basenie, skorzystać z kriokomory (- 130°C) i zostać odmłodzeni w Prestige Club.
W Hotelu Gołębiewski nastąpił ciąg dalszy. Można było zapoznać się ze strukturą hotelu, zasadami obsługi klienta w praktyce oraz poznać inne tajniki branży hotelarskiej. Uczniowie oczywiście mieli jeszcze swój plan – zamierzali wprowadzić się do apartamentu lub realizować się jako mówcy przed tysięczną widownią (na razie wprawdzie krzeseł i kolegów) wielkiej sali kongresowej. Na zakończenie zostały olbrzymie restauracje – Czerwona i Zielona, a na deser kręgielnia z szeregiem dodatkowych atrakcji.
Wkrótce kolejni przedstawiciele klas technikum hotelarskiego będą uczestniczyć w podobnych wyjazdach. Należy podkreślić, iż wszelkie koszty związanez ich organizacją pokrywane są z projektu w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.
Zapraszamy już dziś.
W Domu Kultury w Kętach 29 listopada o godz. 16.30 wystąpi Kabaret Skeczów Męczących.
Bilety w cenie 45 zł są do nabycia w DK.
Więcej informacji na stroniewww.ksm.art.pl.
Zapraszamy!
Już w najbliższą sobotę 8 listopada zapraszamy na kolejny mecz "Krispol pierwszej ligi siatkarzy". Podopieczni Marka Błasiaka i Macieja Gruszki tym razem zmierzą się przed własną publicznością z zespołem Aluron Warta Zawiercie. Rywal Kęczanina to tegoroczny beniaminek, który obecnie plasuje się na dziesiątej pozycji w tabeli. Siatkarze znad Soły zajmują natomiast miejsce czwarte tracąc tylko dwa punkty do wicelidera z Wałbrzycha.
Spotkanie, które zostanie rozegrane w kęckiej hali OSiR rozpocznie się o godzinie 18.00.
Szanowni Państwo,
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości zachęcamy do włączenia się w darmową akcję „Mamy Niepodległą !” wysyłania kartek z życzeniami z okazji Święta Niepodległości. Kartki za darmo można pobrać w naszej placówce, lub Info Kęty. Jedynie co trzeba zrobić to zaadresować do osoby z którą chcemy się podzielić radością z odzyskania niepodległości i dostarczyć do muzeum lub wysłać całkowicie za darmo w każdej placówce Poczty polskiej (wysyłka jest opłacona) do dnia 11 listopada.
Polecamy, by namówić młodzież do wysyłki kartek i radosnego przesyłania życzeń.
Więcej na temat akcji
http://www.muzeum.kety.pl/news/wyslij-kartke-z-okazji-swieta-niepodleglosci1
Święto Niepodległości do doskonała okazja, by pokazać, że potrafimy się jednoczyć i wspólnie cieszyć z wolności, o jaką nasi przodkowie musieli wielokrotnie toczyć zawzięte boje. Właśnie do takiej radosnej i pełnej optymizmu integracji zapraszamy już 11 listopada na kęcki Rynek, gdzie o 16:00 rozpocznie się wyjątkowy, premierowy koncert.
W ramach kęckich obchodów Święta Niepodległości po raz pierwszy dla szerokiej publiczności wystąpi niezwykły chór – grupa uzdolnionej muzycznie młodzieży z Kęt i gminnych sołectw, która… nagrała własną płytę! Podczas koncertu Śpiewam Tobie, Ojczyzno! będziemy mogli usłyszeć materiał z tego właśnie krążka, na który złożyły się najpiękniejsze i szczególnie lubiane polskie pieśni patriotyczne.
Lista utworów, jakie zostaną wykonane na żywo, jest imponująca. Składają się na nią m.in. „Rota”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „My, Pierwsza Brygada” czy też „Przybyli ułani”. Pełny wykaz oraz teksty piosenek znajdą Państwo w załączonym poniżej śpiewniku. Zachęcamy do jego pobrania i wydrukowania – z pewnością wkrótce się przyda, gdyż podczas swego patriotycznego występu nasz młodzieżowy chór zachęcać będzie do wspólnego śpiewania.
Organizatorzy informują, że podczas wydarzenia nie zabraknie nie tylko pokarmu dla duszy, ale i ciała, a wszyscy melomani będą mogli powiększyć swoje płytoteki o album pieśni patriotycznych Śpiewam Tobie, Ojczyzno! Dodatkowo goście obejrzą specjalną prezentację poświęconą zaangażowaniu mieszkańców Kęt w działalność niepodległościową. Pokaz przygotowany został wedle scenariusza opracowanego przez Dyrektor Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach Martę Tylzę-Janosz oraz redakcję TVK HD.
Na wszystkich uczestników tego radosnego spotkania czekać będzie darmowa prawdziwa wojskowa grochówka i kubek gorącej herbaty. Natomiast każdy, kto raz jeszcze chciałby w domowym zaciszu zaśpiewać prezentowane pieśni, będzie mógł również za darmo zabrać ze sobą wspomnianą wcześniej płytę.
Uwaga! W razie trudnych, niesprzyjających koncertowaniu „pod chmurką” warunków atmosferycznych, młodzi artyści i wszyscy zgromadzeni na płycie Rynku w Kętach goście zostaną zaproszeni do Domu Kultury w Kętach.
ZAPRASZAMY!
Śpiewam Tobie, Ojczyzno!– ciekawostki:
Aktualizacja z dn. 06.11.2014r.
Powoli zbliżają się do końca prace związane z dużą inwestycją na stadionie sportowym w Bulowicach. Dosłownie w tej chwili trwa wylewanie ostatniej warstwy nawierzchni syntetycznej pod powstające boisko do koszykówki i siatkówki. Już teraz obiekt robi duże wrażenie i z pewnością będzie służył mieszkańcom przez długie lata. Zainstalowano lekką trybunę, zamontowano oświetlenie obiektu, sama wiata również jest na ukończeniu.
Funkcjonalność obiektu jest bardzo duża, będzie tam można organizować wszelakie imprezy sportowe, ale także kulturalne, czy też rozrywkowe. Miejsca wystarczy z pewnością dla wszystkich.
Trzeba podkreślić, że budowa tego kompleksu sportowego to modelowy przykład działania konsultacji społecznych w gminie. Jego obecny kształt to wynik bezpośrednich negocjacji Sołtysa i Rady Sołeckiej z architektem projektującym ten obiekt. Strona społeczna miała bardzo znaczący wpływ na to co teraz możecie Państwo oglądać na załączonych fotografiach.
Aktualizacja z dn. 18.09.2014r.
Prace na stadionie postępują, w szybkim tempie powstaje wiata, której konstrukcja nośna jest właśnie montowana przez wykonawców. Stan robót na dzień dzisiejszy możecie Państwo obejrzeć na załączonych poniżej fotografiach.
Na stadionie sportowym w Bulowicach postępują prace budowlane związane z dużą inwestycją w infrastrukturę sportową.
Początkiem lipca tj. w dniu 9.07.2014 r. podpisano umowę z wykonawcą, Firmą Inżynieryjno Budowlaną „INŻ-BUD” Wojciech Pieróg, Grzechynia 650, 34-220 Maków Podhalański na wykonanie zadania: „ Modernizacja obiektu sportowego LKS Bulowice na cele rekreacyjno-sportowe”, w kwocie 1 099 659,83 zł.
W ramach zamówienia należy wykonać:
Termin zakończenia robót wyznaczono na 31.10.2014 r.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” objętego PROW na lata 2007-2013”.
Gmina Kęty uzyskała dofinansowanie w wysokości 80 % kosztów kwalifikowalnych na w/w zadanie, ale nie więcej niż 500 000,00 zł.
Pod takim hasłem uczniowie kl. 4-6 wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu związanego z wydarzeniami historycznymi z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości.
Plakaty były bardzo ciekawe, wykonane różnymi technikami. Spośród prawie 40 plakatów komisja wybrała 5 najlepszych. Laureatami szkolnego konkursu zostali:
Wybrane plakaty zostały przesłane na Gminny Konkurs Plastyczny pod patronatem burmistrza gminy Kęty.
Uczennica kl. IV Łucja Wójcik zdobyła w tym konkursie II miejsce.
Plakaty uczniów ozdabiają nasz szkolny korytarz. Nagrody dla laureatów rozdane będą na uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości.
Ponadto uczniowie kl. V Wiktoria Kruczała, Jakub Kubiczek i Maksymilian Pacocha będą reprezentowali szkołę 11 listopada na kęckim rynku, śpiewając pieśni z okresu I wojny światowej. Wcześniej uczestniczyli też w nagraniu płyty z tymi pieśniami.
Wszystkim uczniom, którzy swoim zaangażowaniem uświetnili Święto Narodowe, serdecznie dziękujemy, a rodziców zapraszamy na wspólne śpiewanie 11 listopada godz. 16.00 na kęcki Rynek.